Strona główna » Skąd ten pomysł w ogóle ???
03.04.2011 13:45 Wiek: 8 yrs

Skąd ten pomysł w ogóle ???

Pomysł projektu 9000 metrów narodził się podczas styczniowej (11 - 18 stycznia 2011) wyprawy nurkowej do Dahab w Egipcie.


W sprawdzonym gronie nurkowym udało nam się wykonać wiele ciekawych nurkowań (Canyon, Neptun Cave, Blue Hole, Canyon ponownie - tym razem głębokość denna 102m, Lighthouse), przeprowadzić rozmaite szkolenia nurkowe (Advanced Trimix, Normoxic Trimix, Advanced Nitrox, OWI) oraz stworzyć silną zgraną grupę nurkową. Okazało się, że razem naprawdę możemy dużo zdziałać, cały system wraz z zespołem dennym (Agnieszka i Jacek), zespołem wspierającym na poszczególnych głębokościach: Iwonka i Maciek - 60m, Sławek i Radek - 40m oraz wsparciem naziemnym - Dynar (niestety z powodów zdrowotnych nie mógł wtedy zanurkować) zadziałał doskonale - nurkowanie na 102m przeprowadzone zostało bardzo sprawnie i bezproblemowo, stąd chęć, by działać dalej w podobnym składzie i kontynuować to, co tak dobrze nam wychodzi :-)

Od kilku już lat równolegle realizowany był projekt 7summits.pl. Po zdobyciu przez Agnieszkę Everestu 23 maja 2008 Jacek, z właściwym sobie pragmatyzmem, podsumował to osiągnięcie: Wyżej już nie wejdziesz, ale możesz jeszcze głębiej zanurkować. I trudno byłoby odmówić temu stwierdzeniu słuszności!

Stąd po kilku wytężonych latach podbojów górskich przyszedł czas na podboje głębin. Celem części nurkowej projektu 9000 metrów jest osiągnięcie głębokości co najmniej 152 metrów brakujących do 9000 metrów po odjęciu wysokości Everestu.

Trzymajcie za nas kciuki!


Sponsorzy

Scuba Training
Dive Rite - Equipment for Serious Divers
O'Three Dry Suites
O'Three Dry Suites
Lukan Bluzki
Zobacz więcej

PATRONI MEDIALNI

Wielki Błękit - Najlepszy Magazyn o Nurkowaniu
deko-racja.pl